Zespół i partnerzy Smaków z Polski to autorzy piszący dla Was artykuły, fotograficy robiący zdjęcia, które możecie oglądać na naszym portalu, graficy, którzy przygotowują dla Was treść miłą dla oka oraz cały szereg techników, którzy pracują nad funkcjonowaniem strony i jej kształtem.
Każdy z nas daje z siebie wszystko, żeby zapewnić Wam najwyższej jakości materiały na najciekawsze tematy. Poniżej znajduje się krótki opis naszego zespołu wraz z danymi potrzebnymi do kontaktu. Jeśli chcesz może skorzystać z naszych usług również na swojej stronie, w swojej gazecie czy jakikolwiek inny sposób. Pamiętaj – Smaki z Polski są zawsze otwarte na współpracę!
Mam nadzieję, że polubicie naszą załogę i tych, którzy z nami współpracują. Jeśli macie jakieś sugestie co artykułów, zdjęć lub czegokolwiek innego możecie spokojnie do nas pisać. Być może są tematy, które chcielibyście opisać? Piszcie śmiało!
Możecie również dołączyć do naszego zespołu, wystarczy dać nam znać na adres: biuro@smakizpolski.com.pl
Wydawca: Phalakros Dawid Brandebura, ul. Batalionów Chłopskich 24, 61-695 Poznań.
Redakcja Smaków z Polski: ul. Batationów Chłopskich 24, 61-695 Poznań.
Smaki z Polski numer ISSN 2353-4907
promować fotografię komórkową. Uważa, że nie aparat czyni fotografem, a wrażliwość na piękno i chęć jego uwiecznienia. Od niemal trzech lat z telefonem w dłoni, przemierza Polskę i Europę w poszukiwaniu inspiracji do zdjęć. Poprzez swoją stronę chce pokazać, co kryją w swych wnętrzach ogromne pałace, majestatyczne świątynie czy wygaszone zakłady pracy.
fotokomorka.com
facebook.com/Fotokomorka
Prowadzi stronę: Mity Słowian
Tematem mojej pracy licencjackiej był: „Wpływ zbiornika Czorsztyńskiego na rozwój ruchu turystycznego”. Obecnie kontynuuję studia na tym samym kierunku na studiach magisterskich.
Pasjonuję się historią, turystyką, podróżami, sportem w szczególności piłką nożną. Lubię dobrą muzykę i filmy, w szczególności historyczne, kryminalne, komedie i sci-fiction. Także lubię gotować i próbować różne smaki.
Obecnie w wolnym czasie prowadzę stronę związaną z historią pod tytułem „Historia zapomniana i mniej znana” na facebooku oraz na wordpressie. Stronę pierwotnie była poświęcona zapomnianemu udziałowi Wojska Polskiego na froncie wschodnim podczas II wojny światowej. Jednak na stronie nie ograniczam się tylko do tego tematu, również przedstawiam inne zapomniane lub mało znane wydarzenia, a także różne ciekawostki.
Zapraszam na stronę Siedliska
W swoich zdjęciach ukazuje polskie tradycje i zwyczaje. Lubi gdy zdjęcia mają klimat. Ma głowę pełną pomysłów, które stopniowo realizuje. Prowadzi swoją stronę internetową oraz fanpage na facebooku gdzie na bieżąco zamieszcza zdjęcia ze swoich fotograficznych projektów: Fotografia Karoliny Kowalskiej
Jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej. W wolnych chwilach realizuje się jako testerka aplikacji webowych.Lubi pić kolorowe drinki. Lubi również je przygotowywać i częstować znajomych.
Chcesz nawiązać kontakt z działem kultury? Napisz do Kasi! k.zarowna@smakizpolski.com.pl
Muszę przyznać, że coraz bardziej mi się tu podoba. Przede wszystkim dlatego, że jako swoje zdjęcie wynegocjowałam mój ulubiony obrazek Succubusa…
Taka jest o mnie prawda: jestem wściekłą wiedźmą po ASP w Poznaniu, mam rogi, skrzydła i długi, zakończony ostrzem ogon. Cały czas czekam na wiedźmina, który na mnie zapoluje, bo dosyć mam karmienia się mięczakami. I wcale nie mówię tu o mięśniach!
Uwielbiam fantastykę, polską i nie tylko. Nie znoszę robić sobie zdjęć. Nie mam kont w mediach społecznościowych. Lubię czytać, czytać i czytać. Czasami obejrzę jakiś film, ale tak naprawdę w wolnym chwilach odwiedzam przeróżne światy i tam najlepiej mnie szukać!
Całuje piekielnie
Klaudia Bąk
Drugą pasją która trwa już od kilkunastu lat jest rekonstrukcja historyczna. Kiedy w 2001 roku w moim mieście zorganizowano turniej rycerski pojechałem tam zarówno z ciekawości, jak i z chęci zrobienia ciekawych zdjęć. Pojechałem i… zostałem :). Zostałem w rzeczywistości która zawsze mnie pociągała. Zamieniłem plastykowe zabawki z czasów dzieciństwa w pełnowartościowe uzbrojenie i strój z przełomu XIV i XV wieku. Kiedy tylko mogę wyjeżdżam na turnieje. Organizuję również pokazy dzieląc się swoją pasją i przekazując wiedzę której próżno szukać w szkolnych podręcznikach i filmach.
Lubię podróże, piwo i dobrą kuchnię. Czasem nawet próbuję coś gotować.
Kontakt:
727-696-213
vimediart@gmail.com
Jeszcze nad tym przepisem pracuję, ale mam już wiele niezbędnych składników. Najważniejszym jest rodzina, ukochany pięcioletni urwis i żona. Dalej, a jednak w prawie identycznych proporcjach wpadają do miski przyjaciele. Nie jest ich wielu, bo tych prawdziwych nigdy wielu być nie powinno, bo przecież nikt nie chce zakalca.
Dodatkami do wszystkiego jest dobra książka, film i odmóżdżające seriale komediowe, które oglądam pomiędzy 1, a 2 w nocy, bo nie mam czasu o innej porze, a przecież mam tyle rzeczy do zrobienia, że nawet gdy odpoczywam to odpoczywam aktywnie.
Wolę gotować, sprzątać i prasować, niż grzebać w silniku, czy naprawiać szafkę w domu. Totalnie nietechniczny jestem.
Półtora roku temu zmieniłem swoje podejście do życia i w końcu zacząłem żyć. Pozbyłem się 43 niepotrzebnych kilogramów, poukładałem na nowo piramidę wartości i trwam tak szczęśliwszy, bo w końcu z czasem dla najbliższych realizuje się w tym co kocham robić.
Mam wiele pomysłów, jednak jest ich za dużo w tej samej czasoprzestrzeni. Widocznie za małą pojemność ma na to wszystko moja karta pamięci, bo nigdy nie byłem w stanie odtworzyć tak w 100% swoich potraw. Dlatego m.in. powstał mój blog. Jest to publiczny notes z własnymi przepisami.
A skąd się wzięło „baRepas”? O tym przeczytajcie sobie już na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam.
Niech smak będzie z Wami!
Łukasz Wantuch vel baRepas”
Prywatnie miłośnik białych win i ciemnych piw i oczywiście tematów kulinarnych. Amatorsko ugotuje i z fotografuje wszystko, co nadaje się do zjedzenia. Wspólnie z portalem Smaki z Polski wyrusza w świat kuchni by odkryć nowe ciekawe smaki, oraz przygotuje dla Państwa fotograficzną relację z wydarzeń gdzie smak i kuchnia będą tematami przewodnimi.
12 lat pracy w agencjach reklamowych (jako grafik – projektant i ilustrator), odcisnęło dość duże piętno na jej psychice, ale też dało solidną bazę i przygotowanie do samodzielnej pracy. Dlatego porzuciła życie w mieście, zamieszkała na wsi i w pięknych okolicznościach przyrody (w otulinie Puszczy Knyszyńskiej), zaczęła nowe życie. Dziś jest wolnym strzelcem – freelancerem i chyba dość szczęśliwym człowiekiem. Na co dzień dużo projektuje, piecze chleb, zajmuje się ceramiką artystyczną oraz wszelkimi innymi formami rękodzieła. Dzień zaczyna od przebiegnięcia kilku kilometrów. Łapie endorfiny, od których jest uzależniona. Cierpli też na chroniczne ADHD twórcze.
Jest autorką wszelkich grafik na portalu Smaki z Polski
Jest w stanie zaprojektować wszystko. Nawet to, czego nikt inny jeszcze nie zaprojektował!
Kontakt: info@decofabryka.pl
Jestem niepoprawną gadułą z bogatą wyobraźnią, która myśli niewypowiedziane przelewa na papier. To m.in. z tego powodu powstał mój blog „Czary – gary w kuchni”. Inną przyczyną była miłość do gotowania – sprawia mi ono wiele przyjemności dlatego traktuję je jak zabawę, relaks, okazję do eksperymentowania, a co bardziej cieszy zdecydowanie udanego. Często staję w kuchni, rozglądam się w koło i działam na zasadzie „co ja tu mam i co by mogło z tego powstać…” i powstaje, a wraz z pomysłami pojawia się zachwyt jedzących. Jako dziecko gotowałam z babcią i wiele się od niej nauczyłam, teraz gotuję z moją córką, która jest moją siłą napędową do wszelkich działań jakie podejmuję. Nie wyobrażam sobie, że mogłaby mnie dopaść bezczynność, najlepiej odzwierciedla to mój kalendarz… Z kolei umiejętność dostrzegania we wszystkim pozytywnych aspektów pozwala mi brnąć do przodu mimo przeciwności losu…
Mój blog: Czary 0 gary w kuchni
Zapraszam na warsztaty zielarskie do Beskidu Wyspowego.
www.ziolowawyspa.pl
malgokacz@gmail.com
Obok gotowania i pieczenia, zajmuje się zgłębianiem „fenomenu” III Rzeszy oraz oddaje się grze w Piotrusia Pana.”
Długo szukałam swojej prawdziwej pasji, skończyłam studium kosmetyczne w Poznaniu i studium masażu w Bydgoszczy. Interesuje mnie wiele rzeczy – dobry film, uwielbiam książki zwłaszcza kryminały i horrory lubię dobrą muzykę i wciąż odkrywam nowe dźwięki chociaż moje serce należy od dawna do Depeche Mode. Kocham gotować i to jest moja prawdziwa pasja, lubię poznawać nowe smaki i eksperymentować z produktami w mojej kuchni. Mogłabym w kuchni spędzać całe dnie i nawet noce gotując coś pysznego. Czasem jak coś wyczaruję to sama jestem zaskoczona smakiem. Czytam dużo na temat zdrowego odżywiania, czytam etykiety w sklepach i używam polskich produktów, na balkonie sadzę zioła i robię własne przetwory co wywołuje czasem uśmiech zdziwienia na twarzach innych, ale ja lubię wiedzieć co jem, mam bzika na punkcie mojego psa rasy Jack Russell Terrier. Jest tak zwariowany i pozytywnie zakręcony jak ja. W poprzednim wcieleniu byłam chyba czarownicą bo często wyprzedzam fakty tak przynajmniej mówią moi znajomi
Obecnie pracuję jako pracownik biurowy i przekładam stosy papierów, lubię swoją pracę, lubię ludzi, ale czuję, że nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa.
Z mojej pasji gotowania i smaku powstał blog, na który zapraszam https://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/
Kontakt – szkodzinska.marzena@gmail.com
Założycielka poradni dietetycznej DietoStrefa w Bydgoszczy.
Na portalu Smaki z Polski zajmuje się szeroko pojętą tematyką zdrowego odżywiania.
Strona internetowa DietoStrefy jest w fazie przygotowań, na dzień dzisiejszy dysponuję jedynie funpage na fb 😉
Niepracująca w kierunku ukończonej szkoły . Miłośniczka gotowania..
W potrawy które tworzę wkładam serce.
Staram się zaspokajać najbardziej zachcianki moich najbliższych, by na ich twarzach gościł promienny uśmiech.
W swojej kuchni łączę wszystko co się da.
Eksperymentuję.
Z mojej pasji powstał blog kulinarny www.smaczneprzepisy.com.pl
Autor książek: „Niewinny morderca”, „Balcerowicz na gorąco”, „Imperium plotki, czyli amerykańskie śniadanie z niemowląt” (o roli plotki w życiu publicznym), „Prowokacji” (o roli prowokacji w życiu publicznym), „Anatomii zbrodni nieukaranej” (o nierozliczeniu z komunizmem), „Sztuka przywództwa. Piłsudski”. Obecnie kończy biografię Edwarda Gierka, byłego I sekretarza KC PZPR.
W latach 1999-2010 pracował najpierw w Wielkopolskim Banku Kredytowym, a później w Banku Zachodnim WBK. Był rzecznikiem prasowym, odpowiadał za public relations oraz komunikację wewnętrzną. Obecnie prowadzi własną firmę PR Gajdziński Brand.
Żonaty, dwoje dzieci.
Zapraszam na mój blog
są smaki tak niesamowite że czasami sam szef nie wie co z tego wyjdzie.
Pasją jedzenia zaraził mnie mój ojciec pokazując podstawy gotowania oraz przekonując że nie ma czegoś takiego jak zły smak, czasami po prostu trzeba do niektórych smaków dojrzeć. Moim celem jest idealne połączenie smaku, zapachu, faktury oraz wyglądu potrawy, a to wszystko na bazie kuchni, naszej polskiej, która według mnie jest jedną z najznamienitszych a jeszcze tak bardzo nie odkrytą, nawet przez rodaków.
Za punkt honoru daję sobie przedstawienie zapomnianych już potraw, napitków oraz deserów, które na przełomie dziejów Polski zostały zapomniane z bliżej mi nie określonych przyczyn!
Zapraszam na moją stronę: Kuchnia dla odważnych
W wolnych chwilach aktywnie zajmuje się sportem.
Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich od 1996 roku.
Laureat nagrody Towarzystwa Kultury Teatralnej za osiągnięcia w dziedzinie prasa popularyzatorem teatru. Powieść Fryne hetera była nominowana do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego.
Witold Jabłoński na portalu Smaki z Polski
Współzałożyciel i redaktor naczelny portalu Smaków z Polski. Prowadzi również zajęcia w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Współpracuje również z firmą Caspar TFI. Jest współwłaścicielem Smaków z Polski oraz Prosto od Producenta – projektu, który jeszcze powstaje.
Wielokrotnie podejmował temat ruchów społecznych i ich wpływu na współczesne systemy demo-liberalne zarówno podczas konferencji i w publikacjach naukowych oraz na Międzynarodowym Kongresie Socjologicznym w Uppsali w 2013 roku oraz w publikacjach prasowych. Publikuje na łamach m.in. Gazety Wyborczej, Odry, Rzeczpospolitej, Analiz Online i Głosu Wielkopolskiego. Laureat nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich 2011 „Dziennikarskie koziołki”.
Współautor takich pozycji jak „Edukacja Obywatelska. Rekonstrukcje – krytyka – interpretacje”, „Ekonomiczno-zarządcze problemy w gospodarce” i „Społeczeństwo sieciowe – między wolnością a zniewoleniem”.
Do jego zainteresowań naukowych można zaliczyć ekonomię polityczną, teorię prekariatu oraz zakres i wpływ funkcjonowania ideologii współcześnie.
Do zainteresowań pozanaukowych należy wpisać przede wszystkim archeologię okresu wczesnośredniowiecznego, fantastykę i science-fiction. Poza tym uwielbia grać na play station, słuchać George’a Carlin’a i zwiedzać świat. No i dobrze się bawić! W wolnych chwilach malarz.
Nigdy nie odmawia różańca, piwa i cebulo!
Prowadzi również blog w serwisie natemat.pl, gdzie pisze o Kulinarnej Historii Polski! Zapraszamy serdecznie!
Pomysłodawca, współzałożyciel i współwłaściciel Smaków z Polski.
Uwielbia eksperymentować w kuchni i biznesie. W wolnych chwilach performer. Pisze na temat sedna polskiej kuchni.