W weekend wiosenno – letniego przesilenia, 20 – 21 czerwca, zapraszamy Państwa na warsztaty nad morze. A konkretnie na Mierzeję Wiślaną. Tutaj, zaledwie 1800 metrów od morza w Saraceńskiecj Chacie będziemy warzyć sery, piec chleby na zakwasie i wyrabiać własne masło.

Powitaj z nami lato!

Tym razem proponujemy warsztaty serowarsko-chlebowe z elementami zielarstwa i kulinariów. W sobotę warsztaty rozpoczną się od warzenia goudy, następniie zrobimy ser koryciński oraz jego „kuzyna” – żuławski ser z ziołami. Pierwszy dzień warsztatów zakończymy nastawieniem zaczynu na chleb.

W niedzielę przygotujemy domową mozarellę i ser typu oscypek, upieczemy chleb na zakwasie i wyruszymy na łąki oraz do ogrodu, by zebrać dziko rosnące zioła oraz poszukać jadalnych, smacznych i zdrowych…chwastów. W młodych pędach znajduje się mnóstwo witamin i mikroelementów, których o tej porze roku potrzebujemy. Sięgnijmy po nie. Po powrocie do chaty wspólnie przygotujemy obiad z wykorzystaniem zrobionych wcześniej serów i naszych łąkowo-ogrodowych zbiorów.

W czasie warsztatów zrobimy także własne masło. Pierwszego dnia zbierzemy śmietanę , drugiego zaś dnia w kieżance ( maselnicy ) wyrobimy własne świeże i pachnące masło.

Zrobione podczas warsztatów sery , chleby i masło będzie można zabrać ze sobą do domu celem ugoszczenia rodziny i przyjaciół.

Wszystkie sery robimy na podpuszczce mikrobiologicznej – są więc idealne dla wegetarian.

Ponieważ będziemy na Mierzei w czasie gdy dni są najdłuższe, a warsztaty w sobotę kończą się ok godz. 17 , będzie więc mnóstwo czasu (praktycznie do godz. 22) na spacery brzegiem morza.

A co powiecie na ognisko na plaży? Jeżeli będzie pogoda postaramy się je zorganizować.

Wszystkie pokoje są 2 lub 3 osobowe. W każdym pokoju łazienka, czajnik elektryczny.

Koszt warsztatów 390 zł wraz z noclegiem i wyżywieniem od osoby.

Warsztaty poprowadzi Joanna Włodarska, twórca Akademii Siedliska pod Lipami, dziennikarka kulinarna, szefowa kuchni, serowar i specjalistka od wypieku chleba na zakwasie.

Adres agroturystyki –
https://saracenskachata.dobrynocleg.pl/

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł od osoby.

W przypadku odwołania szkolenia z powodu braku odpowiedniej ilości osób, zaliczka zostaje w całości zwrócona na podane konto.

Nie pasuje ci miejsce lub termin? Sprawdż terminy innych warsztatów.
Nasze kalendarium:
https://akademiasiedliska.blogspot.com/

.

Kontakt:
Joanna Włodarska
505-061-237
siedliskopodlipami@gmail.com

Komentarze