REZERWAT ARCHEOLOGICZNY GRÓD W GRZYBOWIE (Oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy), zaprasza 31 maja 2015 r. w godzinach od 10:00 do 16:00, na terenową grę edukacyjną – MAŁY WOJOWNIK. Będzie to wyprawa, która przeniesie dzieci i dorosłych do wczesnośredniowiecznego grodziska gdzie uczestnicy gry poznają historię i życie codzienne w X/XI wieku.

Gra pozwoli ożywić nieznane przedmioty, zabawki dzieciństwa i poznać zapomniane tradycje związane z przejściem ze świata dziecka w świat męski, przemianę małego człowieka w przyszłego woja. Będzie to rodzinna gra terenowa polegająca na zdobyciu skarbu pokonując kolejne stanowiska i odkrywając bogactwo grzybowskiego grodu. Tematyką gry terenowej będą: uzbrojenie drużyny Mieszka I, nauka fechtunku mieczem; średniowieczne gry i zabawy; rzemiosła i zajęcia domowe; obyczaje i kultura mieszkańców grodu. Gra pozwoli również poznać i przypomnieć postać Olgierda Brzeskiego, odkrywcy grzybowskiego grodu, człowieka który spełnił swoje marzenia.

.

zabawa w grodzie w grzybowie

W ramach projektu Grzybowskiej Akademii Małego Archeologa (GAMA) wszyscy mali archeolodzy będą poszukiwać skarbów w zainscenizowanym wykopie i poznawać zabytki z czasów piastowskich, z X-XI wieku.

.

W ramach projektu Grzybowskiej Akademii Małego Archeologa (GAMA) wszyscy mali archeolodzy będą poszukiwać skarbów w zainscenizowanym wykopie i poznawać zabytki z czasów piastowskich, z X-XI wieku.

Dla dorosłych i dla dzieci – ta zabawa w poszukiwacza-tropiciela będzie zarazem okazją do odwiedzin w muzeum, obejrzenia jak zmienił się gród i odwiedzenia stałej wystawy archeologicznej p.t. Gród Grzybowo – między plemieniem a państwem. Zapraszamy również do zwiedzania wystawy czasowej Nasi Przodkowie, będącej dokumentacją działań rekonstrukcyjnych projektu realizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacji i Odtwórstwa Historycznego „AUREA TEMPORA” pod tytułem „Zimowisko 1014-1015. W mroźnej zawiei”. O godzinie 14:00 mgr Hanna Lepka z Biblioteki Publicznej we Wrześni, wygłosi wykład „Olgierd Brzeski – odkrywca Grzybowskiego Grodu”.
Wszystkich turystów zapraszamy z koszami piknikowymi, jeżeli pogoda dopisze gwarantujemy wypoczynek i zabawę z historią.

Dla dzieci Wstęp Wolny!

Kontakt: Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie, Grzybowo 10a, 62-300 Września, tel. 61 880 00 76, kom. 507 513 798, e-mail: grzybowo@lednica.pl

Komentarze