29.08 2015 r. W Parku Śląskim, na Łące Petrycha odbyły się koncerty w ramach Festiwalu Kultury Słowian STADO. A STADO to najlepsze folkowe kapele, niepowtarzalny klimat, dzięki któremu każdy z przbyłych mógł poczuć wskrzeszonego ducha słowiańszczyzny.

Imprezę rozpoczął pokaz wojów słowiańskich połączony z krótką wykładem historycznym. W trakcie sobotniego koncertu wystąpili: Grai, Netherfell, Zdrawica i Zawiało, dając pokaz różnorodności i piękna muzyki, sięgającej swoimi korzeniami rodzimych tradycji. Mimo zmiany terminu koncert zgromadził ok. 300 fanów muzyki folkowej i folk-metalowej. Po koncercie wszyscy goście mogli wziąć udział w biesiadzie i ognisku w Leśniczówce.

Bardzo Wam dziękujemy za cudownie spędzony czas. Już nie możemy doczekać się września, w którym na naszych gości czeka jeszcze więcej atrakcji! Sława Wam!

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy: sobie, Zdrawica, Filipowi (Bad Pixel) oraz Chors Foto . Za pomoc organizacyjną ludziom, bez których bez wątpienia rzecz by się nie odbyła, czyli Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe oraz Parkowi Śląskiemu.

.

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Słowian “Jawia”

.

STADO

STADO

STADO

STADO

STADO

STADO

STADO

STADO

Komentarze