Zbierasz fundusze na portalu polakpotrafi.pl. Ile potrzebujesz i na co zamierzasz je wydać?

Minimalna kwota którą zgłosiłem to 1800 zł. Potrzebne są mi te pieniądze na budowę rojołapek w które będę odławiał bezdomne rójki pszczele, oraz na materiały do budowy uli w których zamieszkają te młode rodziny pszczele. Chciałbym także zakupić miodarkę do odwirowywania miodu. Każde kolejne pieniądze, które zbiorę w projekcie wykorzystam na rozszerzenie mojej akcji, abym mógł uratować jak najwięcej rójek pszczelich.

.

dwa piękne ule z pszczołami w domku z wikliny, źródło: pixabay.com

Pszczoły są żywicielami Ziemi. Ponad połowa żywności na świecie powstaje dzięki zapylaniu roślin przez pszczoły. Źródło: Pixabay.com

.

Dlaczego pszczoły są takie ważne?

Pszczoły są żywicielami Ziemi. Ponad połowa żywności na świecie powstaje dzięki zapylaniu roślin przez pszczoły. Miód i inne produkty pszczele są tylko małym dodatkiem. Pamiętajmy że bez pszczół i my zginiemy, choć to takie niepozorne owady.

.

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje, że pszczoły masowo wymierają. Dlaczego tak się dzieje i co stanie się, jeśli do tego dojdzie?

Naukowcy nie potrafią wskazać jednoznacznej przyczyny masowego ginięcia pszczół. Pojawiają sie teorie że to wina nadmiernego stosowania pestycydów,  duża ilość fal radiowych, stosowanie roślin GMO. To są tylko hipotezy a na konkrety musimy jeszcze poczekać. Do tego czasu musimy jednak sami wziąć sprawy w swoje ręce i działać w ochronie pszczół. Pamiętajmy że pszczoły są pośrednimi producentami żywności i jeśli o nie nie  zadbamy to ceny żywności wzrosną, a po pewnym czasie po prostu może jej zabraknąć.

.

Wesprzyj projekt „Pasieka ratunkowa”

.

Bartłomiej Kołacz

Komentarze