Festiwal Veganmania już po raz trzeci w Krakowie!
18. października – klub Fabryka na Zabłociu, godz. 11.00-18.00

Lubicie smacznie zjeść, a przy okazji spędzić ciekawie wolny czas? Mamy dobrą wiadomość!

Już 18. października w klubie Fabryka na Zabłociu odbędzie się trzecia edycja festiwalu wegańskich inicjatyw Veganmania, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Dotychczasowe edycje cieszyły się dużą popularnością – ostatnią, majową odwiedziło ponad 2 tysiące gości! Październikowa Veganmania ma być jeszcze większym sukcesem: „Z powodu rosnącego zainteresowania roślinną kuchnią zdecydowaliśmy się wynająć ponad dwa razy większą powierzchnię, którą zapełnią stoiska prawie 40 wystawców, nie tylko z Krakowa. Znajdzie się też miejsce na specjalną strefę dla dzieci, wykłady, pokazy i inne atrakcje.” – mówi Jakub Stencel ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Festiwal skierowany jest do wszystkich miłośników jedzenia i dobrej zabawy.
Na stoiskach znajdą się m. in. burgery, ciasta, ciasteczka, lody, pierogi, turecka baklava, węgierskie kurtosze, orientalne fatayery, hummusy i falafle, smakołyki kuchni indyjskiej i meksykańskiej, oraz wiele, wiele innych. Nie zabraknie też wegańskich kosmetyków oraz świeżych warzyw i owoców z ekologicznych upraw.

– „Nasi wystawcy obiecali, że jak zwykle zaskoczą pomysłowością i różnorodnością. Będą potrawy polskie, indyjskie, węgierskie, meksykańskie, izraelskie i wiele innych. Będzie można skosztować domowych wpieków, łakoci oraz zielonych koktajli. I to wszystko w wersji roślinnej! Łączymy naszą miłość do zwierząt z miłością do dobrych smaków.– mówi Ania Dziębowska, współorganizatorka wydarzenia.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie w bogatym programie wykładów, pokazów, konkursów i innych atrakcji.

„Dla fanów zdrowego trybu życia i sportu mamy w programie wykład Damiana Parola dietetyka i trenera, współautora książki „Kuchnia dla biegaczy: siła z roślin”. Dla miłośników kucharzenia pokaz roślinnego gotowania w wykonaniu Magdy Jutrzenki, autorki popularnego bloga Hello Morning. Panie zapraszamy na pokaz makijażu charakteryzatorki filmowej Klaudyny Góralskiej. Mamy też prawdziwą gratkę dla fanów rysunku na ciele zaprosiliśmy uznanych tatuażystów, którzy wykonywać będą zamówione wcześniej tatuaże, a cały dochód przekażą na pomoc zwierzętom!” – zaprasza Agnieszka Bujak ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Udział w festiwalu zapowiedziały organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą zwierzętom i ludziom. Jednym z punktów programu będzie spotkanie z przedstawicielką Animal Equality – jednej z największych organizacji broniącej praw zwierząt na świecie.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki rozpoczęło organizację festiwali Veganmania w największych polskich miastach w 2013 roku. Co roku dołączają nowe miasta, a każda kolejna edycja przyciąga większą rzeszę miłośników smacznej, zdrowej, etycznej i ekologicznej kuchni.
Według badania przeprowadzonego przez Instytut Homo Homini w 2013 roku, już wtedy ponad milion Polaków i Polek nie spożywało mięsa. W ostatnim roku ten trend zrobił się jeszcze bardziej widoczny, stąd rosnąca popularność imprez propagujących wegański styl życia.

Festiwal odbędzie się w niedzielę 18 października w klubie Fabryka, przy ul. Zabłocie 23, w godzinach od 11:00 do 18:00. Dla najwytrwalszych przewidziane jest afterparty” w godzinach wieczornych. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Szczegółowy program Veganmanii wraz z prezentacją wystawców dostępny jest na Facebooku: Veganmania na FB (udział w wydarzeniu zadeklarowało już ponad 2 tysiące osób).

Filmowe relacje z poprzednich krakowskich edycji Veganmanii:
Veganmania listopad 2014

Veganmania maj 2015
Album zdjęć z poprzedniej edycji:

Zdjecia Veganmania maj 2015

O nas:
Stowarzyszenie Otwarte Klatki działa od 2012 roku. Jego celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację i promocję pozytywnych postaw wobec zwierząt.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Dudzik
krakow@otwarteklatki.pl

Tel.: 506 035 650

Komentarze