Z Mirosławem Kawalecem, dyrektorem regionalnym ds. sprzedaży z Browaru Cornelius, czyli jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się browarów regionalnych w Polsce rozmawia Jakub Napoleon Gajdziński.

 

Jaka jest historia piwa Cornelius?

dyrektor ds. sprzedaży

Cornelius ma unikatowe na całym rynku smaki!

„Kogut wśród piw” to hasło przyświęcające produkcji piw marki Cornelius. Warząc piwa z tej linii szczególną wagę przywiązuje się do tradycji, dbałości o smak i jakość. Corneliusy warzone w tradycyjnej, miedzianej warzelni, tylko z naturalnych składników, bez dodatków przyśpieszaczy, konserwantów czy sztucznych barwników sa piwami w 100% naturalnymi i zdrowymi.

Jakie piwa produkujecie?

Oferta linii Cornelius to przede wszystkim tradycyjne piwo pszeniczne warzone według oryginalne bawarskiej receptury, Cornelius Porter, Pszeniczne Ciemne, Koźlak, Miodowy z dodatkiem naturalnego, regionalnego miodu oraz trzy Corneliusy smakowe z dodatkiem 100% naturalnych soków owocowych: grejpfrut, banan i cytryna.

Jaka cecha wyróżnia wasze piwa?

Nasze produkty to piwa niszowe. Mamy szeroką gamę piw smakowych i jako jedyni w Polsce produkujemy piwo pszeniczne z naturalnym sokiem grejfrutowym, bananowym i cytryną.

Wasze piwa można dostać w każdym sklepie?

Corneliusy są dostępne w większości sklepów oferujących piwa z browarów regionalnych, ale ostatnio zaczynają się pojawiać również w większych sklepach o bardziej ogólnym charakterze.

W całej Polsce czy w jakimś konkretnym regionie?

Tak, sprzedajemy piwa w całej Polsce.

Ciekawostka odnośnie Waszego browaru?

Ostatnio otrzymaliśmy medal za piwo Cornelius Grejfrutowy na międzynarodowych targach.

Czy wasze piwo powinno się pić na imprezach okolicznościowych, czy może jest to piwo dnia powszedniego?

Piwerka Cornelius

Browar Cornelius ma przygotowaną ofertę zarówno na zimę jak i na lato,

Mamy szeroki wybór i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy piwo na lato czyli smakowe, ale mamy także piwa na chłodniejsze dni z dodatkiem miodu. Te smakują najlepiej w okresie zimowym.

Lubie bardziej goryczkowe piwo. Które byś mi polecił?

Bardzo fajny jest Trybunał Niefiltrowany, czyli tradycyjny pils, ale mętny z powodu niefiltrowania. Dzięki temu ma naprawdę niesamowity smak. Jeśli wolisz cięższe piwo to Baltic Porter. Inaczej niż konkurencja, my produkujemy Baltic Portera a oni tradycyjne Portery. Nasz jest delikatniejszy w smaku ale zachowuje swoją moc!

Moja dziewczyna woli piwa smakowe. Co byś dla niej polecił?

Grejfrut, banan, cytryna! Podstawowe nasze smaki!

Rozmawiał Jakub Napoleon Gajdziński.

Komentarze