Teraz najważniejsze – jak myć włosy takim szmaponem

Włosy zwilżamy wodą, nakładamy szampon ziołowy, staramy się go równo rozłożyć na włosach i przecierać rękami – to słabo się pieni. Potem zajmujemy się higieną całego ciała, na koniec spłukujemy włosy wywarem z jeszcze raz przelanych resztek ziołowych z dodatkiem łyżki octu lub soku z cytryny (to dla przywrócenia właściwego ph włosów).

Trwałość szamponu

Możemy go sobie przygotowywać na 2 mycia, jeśli dolejemy łyżkę soku z cytryny lub octu jabłkowego, czyli lekko zakwasimy. Taki szampon trzymamy w lodówce, wytrzyma 7 dni.

.

Szampon ziołowy w butelce

Gliceryna na spodzie, na górze odwar ziołowy. Źródło: ziolowawyspa.pl

.

Jeśli chcemy mieć dodatkowe właściwości nawilżające

Przygotowujemy odwar z w/w składników bardziej skoncentrowany (na 150 ml wody) i mieszamy go z 100 ml gliceryny, którą możemy zakupić w sklepach internetowych. Gliceryna ma właściwości mocno nawilżające i jest polecana przy włosach suchych, zmęczonych farbowaniem. Po jej użyciu włsy odzyskują blask i elastyczność, czyli to, co świadczy o ich pięknie. To również będzie świetne dla moic włosów, bo mam mocno wysuszone po wodzie z siarczkami. Jeśli masz włosy tłuste, użyj wierzbownicy drobnokwiatowej, kory wierzby, tataraku (np).

Komentarze