Robię też gliceryt ziołowy dla moich włosów

O zasadach robienia glicerytów opowiada Klaudyna tutaj. Ja przygotowuję kilka glicerytów, które wykorzystam w swojej pracy później. Jednym z nich jest gliceryt do włosów z kłącza pokrzywy i korzenia łopianu. Części roślin miksuję w termomixie, możesz zemleć przez maszynkę, zmiksować w blenderze i sporą ilość zatapiam w glicerynie, którą wcześniej wlałam do wyparzonego słoika. Zakręcam, odstawiam w ciepłe, ciemne miejsce. Postoi tam kilka miesięcy, ze względu na to, że w glicerynie trudniej się ekstrahują związki, ale produkt będę mieć gotowy do następnego szamponu. I najważniejsze – chcę wypróbować gliceryty.

.

Składniki do szamponu ziołowego stoją na białej serwetce

Od lewej: gliceryt przywrotnikowy, łopianowo-pokrzywowy i z liści czarnego bzu. Źródło: ziolowawyspa.pl

.

Jak tylko liście orzecha włoskiego rozwiną się bardziej, zrobię gliceryt na ich bazie i wykorzystam do naturalnego farbowania włosów. Bardzo mnie ciekawi efekt, jaki uzyskam.

Szampon do włosów na bazie kasztanów proponuje Inez

Jak zrobić maseczkę do włosów znajdziesz tutaj – tutaj znjadziesz też listę najpopularniejszych ziół na włosy

.

Mam nadzieję, że przekonałam niektórych z was do skorzystania z alternatywnego sposobu mycia włosów i że przyzwyczaicie się do szamponu ziołowego bez piany. :) Ja jestem już po pierwszym myciu i naprawdę jestem zachwycona efektem na włosach i na skórze. Jeszcze jedna uwaga – jeśli masz włosy tłuste i będziesz miała wrażenie, że szampon nie zmywa ci tłuszczu, to jest to tylko kwestia czasu – po kilku myciach roślinnymi saponinami twoje skóra głowy przestanie produkować tak dużo tłuszczu i wszystko się znormalizuje.

.

Jak tylko spróbujesz, to daj znać o efektach.

.

Małgorzata Kaczmarczyk

Ziołowa Wyspa

Komentarze