Herbaty ziołowe

Pomagają wzmocnić nasz organizm, dobrze rozgrzewają oraz nadają się do inhalacji. Świetnym przykładem jest napar z lipy łagodzący katar, działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Najprościej można go przygotować wrzucając do kubka 2 łyżeczki suszonych kwiatów lipy i zalewając wrzątkiem. Po 10 minutach przecedzamy wywar i pijemy.

Przy przeziębieniu możemy zastosować również herbatkę przygotowaną na bazie:

  • herbaty malinowej
  • kwiatów lipy
  • rumianku
  • kwiatów czarnego bzu
  • kory wierzby

Do naczynia wrzucamy po łyżce suszu oraz zalewamy wrzątkiem. Po 5 minutach pod przykryciem odcedzamy i pijemy. Aby skutecznie zwalczyć chorobę należy wypić herbatkę kilka razy dziennie.

 .

Rosół

Jedna z ulubionych zup w naszym kraju również pomaga zwalczać chorobę. Dobrze rozgrzewa organizm oraz działa korzystnie na układ oddechowy. Dzięki tym właściwościom możemy połączyć przyjemne z pożytecznym.

 .

Poza wymienionymi sposobami zalecamy również zdrowotne nalewki, które znajdziecie w naszym dziale: Nalewki.

 .


Uwaga! Powszechnie panuje przekonanie, że świetna na przeziębienie jest herbata z cytryną lub sokiem malinowym, jednak  to nieprawda. Pod wpływem wysokiej temperatury zawarta w nich witamina C traci swoje właściwości, dlatego poza rozgrzewaniem organizmu taka herbata nie ma żadnych właściwości zdrowotnych.

 .

Istnieje jeszcze znacznie więcej sposobów walki z przeziębieniem. Część skuteczna inna nie. A Wy jakie sposoby znacie?

 .

.

.

Opracował Dawid Brandebura

Źródło: Onix

Komentarze