Frutariaznim czy witariazm to przy dietach, o których mowa w artykule to mały pikuś. Medycyna nie zawsze stosowała logiczne rozwiązania a zaraz przekonacie się jakie diety modne były nie tak znowu bardzo dawno. 

Dieta alkoholowa czy papierosowa na pewno sprawiają więcej przyjemności niż codzienny rygor jedzenia jedynie warzyw. Ale czy takie diety przynoszą efekty nie tylko w postaci zniszczonej wątroby i płuc? 

.

Dieta whisky to jedna z najdziwniejszych diet

Wilhelm Zwycięzca był wielkim zwolennikiem diety opartej na piciu whisky Źródło: progressforpoland.com

.

Octowa, whisky i papierosowa?

Charakterystykę i zdrowotne właściwości octu opisaliśmy niedawno na naszym portalu, ale czy istniała dieta oparta na spożywaniu octu? Owszem, stosował ją podobno Lord Byron w 1820 r. Ocet i woda były podstawą jego diety. Byron czuł się niezwykle lekko a to chyba za sprawą biegunek i wymiotów, które są skutkiem tejże diety. Choć stosowanie octu jabłkowego zalecane jest w małych ilościach na poprawę trawienia, to jednak byronowskiej diety lepiej nie praktykować samemu.

Modelki znane są z tego, że żywią się bardziej płynami niż produktami o stałej konsystencji. Zanim jednak moda na taką dietę pojawiła się na wybiegach, król Wilhelm Zwycięzca postanowił wprowadzić ją w życie. Działo się to w XI wieku i król brytyjskich wysp postanowił ze swojej diety wyeliminować wszelkie pokarmy zastępując je whisky. Miało to doprowadzić do utraty wagi, bo podobno nie mieścił się w siodle! 

Papierosy nie od dziś uznawane są za sprzymierzeńca w walce z otyłością. Dziś rekomendowanie palenia byłoby nie do pomyślenia, a jednak był czas, kiedy nawet dentyści polecali je swoim pacjentom! Proponowane były również jako środek odchudzający!

.

Stara reklama papierosów

Papierosy były reklamowane kilkadziesiąt lat temu jako pomagające w odchudzaniu Źródło: dziennik.pl

.

Śpiąca królewna i tasiemiec

Dieta Śpiącej Królewny była absolutnym hitem! Dieta polegała na spożywaniu tabletek nasennych, bo przecież w trakcie snu się nie je. W ten sposób miał się odchudzać Elvis Presley.

Pasożyt w przewodzie pokarmowym do dziś jest znanym środkiem na odchodzenie. Ogromną popularność zdobyła na początku XX wieku a i dziś wpisując w wyszukiwarkę ten problem natkniemy się na opinie o tej diecie, a nawet znajdziemy sklepy i fora, na których proponowane są tabletki z tasiemcem!

 

Choć diety zmieniają się i odchodzą w zapomnienie, to niektóre jednak wciąż wracają tak jak na przykład jest z dietą tasiemcową. Choć monodiety takie jak chociażby weganizm nie są polecane przez wszystkich lekarzy to w porównaniu do diety octowej czy papierosowej to dla naszego organizmu prawdziwe błogosławieństwo!

 

.

Opracowała Katarzyna Zarówna

 

Komentarze