Bardzo Dobre Maniery to nowy sposób złożenia sztućców na talerzu, dzięki któremu w wybranych restauracjach dajemy znać obsłudze, że skończyliśmy już posiłek i chcemy,  aby do naszego rachunku doliczono 5 złotych, które w naszym imieniu restauracja w całości przekaże na konto programu PCK „Godne Dzieciństwo”.

Szczegóły kampanii wyjaśnia nam Bartosz Konieczny, nowotomyski restaurator, właściciel Restauracji Sandra – Uczestniczące w akcji restauracje w całym Polsce oznaczone są wyraźnymi, dużymi naklejkami a Wpłacający otrzymują razem z rachunkiem specjalną – przygotowaną przez Polski Czerwony Krzyż – deklarację do podpisania, dzięki której Darczyńcy mają pewność, że Ich wpłata faktycznie dotrze do PCK na właściwe subkonto oraz, że nie zostanie opodatkowana.

Sandra – restauracja z bardzo dobrymi manierami

Bardzo dobre Smaki z Polski

Bo nikt nie powinien chodzić głodny!

Restauracja Sandra jako jedna z pierwszych w całym kraju włączyła się do tej szczytnej akcji będąc jednocześnie jedynym lokalem w Nowym Tomyślu. Na chwilę obecną w Polsce są 22 restauracje, które przyłączając się do akcji PCK postanowiły pomóc tym najsłabszym – dzieciom, i co niezmiernie cieszy stopniowo ich przybywa. W Polsce, ponad 700 000 dzieci nie jada codziennie ciepłego posiłku. Wystarczy symboliczny gest poparty symbolicznymi 5 zł, żeby to zmienić – dodaje Bartosz Konieczny.

Szczegółowe informacje dostępne są na profilu: www.facebook.com/RestauracjaSandra, www.facebook.com/bdbmaniery oraz stronie www.pck.pl.

Dodatkowo akcję upowszechniają krótkie instruktażowe filmiki pt. Rozmowy z Tadeuszem, w którym w roli głównej występuje słynny Grucha – znany z filmu Chłopaki nie płaczą oraz sympatyczna owca o imieniu Tadeusz.

Komentarze