Jaki jest plan wycieczki?

Być codziennie w innym miejscu. Rano planujemy spacer po lesie albo łące czyli zdobywanie wiedzy w praktyce i zbieranie roślin. Później relaks na łódce podczas podróży do nowego miejsca -siedliska. Wieczorem mini wykład, połączony z ciekawymi ćwiczeniami no i najważniejsze –  jedzenie i ognisko. Poza tym, jednak jest to rejs i Mazury więc nie zabraknie oczywiście gitary.

.

Kto będzie prowadził warsztaty?

Karol Szurdak, który jest etnobotanikiem, magistrem biologii, technikiem farmacji, a od 10 lat zajmuje się podobnymi warsztatami. Karol jest uczniem dr. hab. Łukasza Łuczaja. Wielokrotnie brał udział w prowadzonych przez niego warsztatach. Skończył UJ na kierunku biologia i geologia, specjalność ochrona przyrody. Przez trzy lata prowadził sekcję botaniczną koła przyrodników i ukończył studium farmacji.

Druga trenerka to założycielka “Jalla! Odzyskaj ciało” – Ania Dymarczyk. Jest ona botanikiem, mgr inż. biotechnologii roślin i ochrony przyrody. Ania ukończyła ceniony polsko-niemiecki kurs „Edukacja w dzikiej przyrodzie” (Wildniss Pedagogik), uczestniczyła też w warsztatach Dzikiej Kuchni Łukasza. Poza tym, w poprzednich latach zajmowała się edukacją ekologiczną dzieci i dorosłych. Dzisiaj to doświadczenie kontynuuje w swojej pracy terapeutycznej -wykorzystując to do autorskich programach warsztatów w przyrodzie.

Poza tym, Ania świetnie gotuje co nie jest bez znaczenia na takim wyjeździe :)

.

Kwiat dziurawca, piękny i żółty, na łące

Nie uczymy nic na pamięć, nie uczymy też z książek. Całą wiedzę trenerzy przekazują poprzez wspólne odnajdywanie, oznaczenie i jedzenie roślin. Źródło: Pixabay.com

.

Uczycie przez doświadczenie. Na czym to polega?

Nie uczymy się niczego na pamięć, nie uczymy też z książek. Całą wiedzę trenerzy przekazują poprzez wspólne odnajdywanie, oznaczenie i jedzenie roślin. Jest też również takie ciekawe ćwiczenie, które polega na tym, że każdy uczestnik podczas spaceru ma znaleźć jedną nieznaną sobie roślinę, taką, która mu się podoba, z którą czuje z nią jakąś “więź”. Następnie może ją nazwać w dowolny sposób i określić do czego może się ona przydać. Wychodzą z tego bardzo ciekawe rzeczy. Nie chcę tu zdradzać tajemnic warsztatu ale ten przykład pokazuje, że praktyka i doświadczenie to podstawa naszej metody poznawania i zrozumienia przyrody.

.

Jak można zapisać się na warsztaty oraz ile to kosztuje?

Na warsztat można zapisać się mailowo i telefonicznie (jallajoga@gmail.com lub 731 740 544). Zachęcamy tez do zadawania pytań. Kompletna  cena za tygodniowy warsztat to 1480zł ale przygotowaliśmy specjalne ceny za wczesną rezerwację oraz dla par i grup. Jeśli ktoś namówi przynajmniej jedna osobę do wspólnego udziału w rejsie to cena dla obojga wynosi 1280 zł. Znam dobrze ideę oraz przede wszystkim efekty pracy Karola i Ani, więc z całą pewnością jest to atrakcyjna oferta. Rekomendacją niech będzie fakt, że duża liczba uczestników warsztatów wraca również na kolejne wyjazdy.

.

Rozmawiała Katarzyna Zarówna

 

Informacje:

Link do wydarzenia na fb gdzie jest opis idei i organizatorów: KLIKNIJ.

Strona internetowa organizatora. Jalla prowadzi zajęcia z pracy z ciałem nierzadko w przyrodzie: KLIKNIJ.

Komentarze