Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej odwiedzane jest przez wielu turystów. Niektórzy z nich twierdzą. że przebywając tam doznają uczucia oszołmienia, wyciszenia, inni twierdzą, że ustają różne bóle i dolegliwości. 

Kiedy przeszliśmy przez Puszczę, mijając stare drzewa, myśląc jak wielki skarb mamy w Polsce zastanawialiśmy się nad Miejscem Mocy. Czy rzeczywiście to, co opisują ludzie to prawda? Postanowiliśmy przekonać się sami i z niecierpliwością zbliżaliśmy się do małej polanki. Wchodząc tam można  zauważyć zaciekawionych turystów, którzy krążą, siedzą z zamkniętymi oczami i po prostu chłoną moc, jaka ma promieniować z tego miejca. 

Kamienie w Miejscu Mocy ułożone są w różnych miejsach, ale tworzą coś na kształt okręgu. Radiesteci twierdzą, że przyczyna odczuwania różnorakich doświadczeń  tkwi w ułożeniu zewnętrznych kamieni jednakowymi biegunami do siebie, przez co wytwarza się pole niekorzystnie wpływające na osoby bardzo wrażliwe.Być może ktoś chciał w ten sposób zabezpieczyć teren przed penetracją ludzką? Co jeszcze może być przyczyną silnego oddziaływania tego miejsca na ludzi? Należy przypuszczać, że w tym miejscu, w głębi ziemi, przebiegają duże cieki wodne, które promieniując powodują nietypowy pokrój rosnących tu drzew. One też mogą być odpowiedzialne za szczególne stany psychoemocjonalne u osób wrażliwych.

My postanowiliśmy sami sprawdzić jak miejsce będzie oddziaływać na nas. Usiedliśmy na kamieniach starając się wsłuchać w to, co mówi do nas przyroda, kamienie i sama Puszcza. Wyobrażaliśmy sobie pierwszych Słowian, którzy byli tutaj przed nami. Czy rzeczywiście tak jak jest to opisane w książce „Duchowe Skarby” Metodiusza Romanowa duchowa energia nie ginie? Ja nie odczułam nic, za to mój chłopak był naładowny energią do końca dnia. Przeżycie jest  jednak niesamowite i zachęcam Was do odwiedzenia Miejsca Mocy na Podlasiu. 

DSC08347

DSC08349

DSC08377

DSC08384

 

DSC08387

DSC08391

DSC08392

DSC08394

DSC08398

DSC08396

DSC08397

 .

 Tekst: Katarzyna Zarówna na podstawie: źródło

Foto: Katarzyna Zarówna

 

 

 

 

 

 

Komentarze