Choć to zaskakujące, jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportu na świecie jest golf. Ten sport uprawia blisko 200 mln ludzi. W golfa gra co pięćdziesiąty Europejczyk, a w Anglii i Szkocji ten wskaźnik jest jeszcze wyższy, bo golfistą jest co dwudziesty obywatel.

Na Starym Kontynencie mamy blisko 8,3 tysiąca pól golfowych, najwięcej na Półwyspie Iberyjskim oraz we Włoszech, Anglii, Szkocji i w Modry Las, 2Niemczech. W ostatnich latach szybko rośnie ilość pól golfowych w państwach dawnego bloku sowieckiego, zwłaszcza w krajach nadbałtyckich, w Polsce, a także w Bułgarii.

W naszym kraju działa obecnie 29 pól golfowych. Prawdziwą perłą wśród nich jest jednak Modry Las, ośrodek golfowy położony w Choszcznie w województwie zachodniopomorskim. Jego sława sięga zresztą daleko poza Polskę. Modry Las Golf Club jako jedyne pole golfowe z Polski znalazł się na liście stu najlepszych europejskich pól golfowych czołowego niemieckiego czasopisma golfowego „Golf Journal” (rok 2014). Wcześniej do stu czołowych pól golfowych w Europie zaliczyło Modry Las czasopismo „Golf World” (w 2009 i 2011 roku). Modry Las zyskał uznanie także wiodącego polskiego portalu dla golfistów www.polishgolf.pl, który uznał ośrodek z Choszczna za najlepsze pole golfowe w Polsce.

W tym roku Modry Las Golf Club potwierdził swoją pozycję czołowego kompleksu golfowego w Europie Środkowej – kilka dni temu, podczas uroczystej gali w Portugalii, przedstawiciele klubu z Choszczna odebrali nagrodę The World Golf Awards, często zwaną „golfowymi Oskarami”. Położone w województwie zachodniopomorskim pole golfowe zaprojektowane przez Gary’ego Playera pokonało konkurencję złożoną z sześciu innych polskich pól golfowych.

 

Po sześciu miesiącach głosowań, zawiadomienie o przyznaniu nagrody idealnie wpasowało się w zakończenie imponującego sezonu golfowego. „Kończący się sezon oznaczał dla nas obchody 5-lecia otwarcia naszego pola golfowego, uruchomienie nowej strony internetowej i podwojenie liczby miejsc noclegowych na terenie Modrego Lasu. Na zakończenie tego wspaniałego roku nie mogło nas spotkać nic lepszego niż nagroda The World Golf Awards dla najlepsze pole golfowe w Polsce – powiedziała Pamela Gromadzki członek Rady Nadzorczej Modry Las Golf Club. – To co sprawia, że ta nagroda jest wyjątkowa, to sposób głosowania. The World Golf Awards zostały ustanowiona, aby wyróżnić najlepsze miejsca dla turystyki golfowej na całym świecie. Napawa mnie prawdziwą dumą, że Modry Las otrzymał głosy z Europy Środkowej, Skandynawii i Europy Zachodniej, ale również ze Stanów Zjednoczonych. To wyróżnienie potwierdza, że Modry Las oferuje golfistom wyjątkowe i niespotykane przeżycia”.

FullSizeRender

Pamera Gromadzki i Artur Gromadzki

Chris Frost, dyrektor zarządzający The World Golf Awards, powiedział podczas uroczystości wręczenia nagrody: „Z ogromną dumą przyznajemy tytuł najlepszego pola golfowego w Polsce dla Modrego Lasu.  Wkomponowując się w naturalne otoczenie, to pole golfowe na Pomorzu Zachodnim wykorzystuje jeden z najbardziej spektakularnych krajobrazów w Europie i kreuje naprawdę niepowtarzalne przeżycia golfowe. Otwarty zaledwie pięć lat temu, Modry Las stał się jednym z najbardziej poszukiwanych doświadczeń golfowych w Europie. Wraz z uruchomieniem specjalnie zaprojektowanej akademii golfa oraz udostępnieniem trzech stylowych samoobsługowych domków szwedzkich, uczestnicy głosowania uznali Modry Las za najlepsze pole golfowe w tej kategorii konkursowej.”

Od czasu oficjalnego otwarcia w 2009 roku Modry Las nieustannie się rozwija, mając już uznane 18-dołkowe mistrzowskie pole golfowe oraz Akademię Golfa Petera Bronsona. Nowe pokoje gościnne już cieszą się ogromnym powodzeniem, a nowe 9-dołkowe pole przygotowane do otwarcia w przyszłym sezonie wskazuje, że Modry Las nie zwalnia tempa. 

Modry Las został oficjalnie otwarty w lipcu 2009 roku przez Gary’ego Playera, jedną z legend światowego golfa. Ten urodzony w Republice Południowej Afryki golfista triumfował w 165 profesjonalnych turniejach golfowych na sześciu kontynentach i jako trzeci gracz w historii wygrał Grand Slam, czyli cztery najważniejsze turnieje golfowe na świecie. Modry Las jest zresztą „dzieckiem” Gary’ego Playera, bo to właśnie on projektował pole golfowe pod Choszcznem, bajecznie wkomponowując teren do gry w bajeczny krajobraz.

Na zwycięzców The World Golf Awards głosowali czołowi profesjonaliści z branży turystyki golfowej oraz indywidualni klienci z całego świata. „Na obecnym rynku, który jest bardzo konkurencyjny, liczba oddanych na Modry Las głosów była bardzo budująca i sprawia, że ze zdwojoną siłą podejmujemy działania, aby tworzyć jedno z najlepszych przeżyć golfowych, jakich można doświadczyć – stwierdziła Pamela Gromadzki”.

.

Piotr Gajdziński

Fot. Mark Alexander

Komentarze