Polskie morze jest wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze jego zimne wody mogą przyciągać jedynie zadowolone morsy  – i nie chodzi o ludzi, zażywających chłodne kąpiele. Po drugie, ceny w nadmorskich kurortach osiągają szczyty absurdu, na które chętnie wspinają się turyści z całej Polski. Po trzecie, możliwość spotkania znajomych, których niewątpliwie widzimy przez cały rok we własnym mieście!

.

DSC_1896_SzP

.

Ostatni powód, świadczący o wyjątkowości polskiego morza to pogoda, której nie uda przewidzieć się nawet bacy z Zakopanego. Za to kopanie grajdołków i kupowanie parawanów wpisało się w już w naszą polską tradycję.

.

DSC_0177 _SzP

.

Pomimo tego, bardzo lubię polskie morze. Ale tylko poza sezonem. Wtedy czując zapach jodu, z aparatem w ręku, można przemierzać plażę od miasteczka do miasteczka. 

.

DSC_1813_SzP

.

Szum fal, paradoksalnie uspokaja i wycisza, a uciekanie przed nimi aby nie zalały butów to już morska, polska tradycja. Zachody i wschody słońca to chwile, na które warto czekać z niecierpliwością. Dlatego polskie morze da się kochać :)

.

DSC_2030_SzP

 .

 Foto: Piotr Zarówny ( więcej zdjęć Piotra Zarównego znajdziesz tutaj

Tekst: Katarzyna Zarówna

Komentarze