W górach, czuję, że naprawdę żyję. Z każdym krokiem utwierdzam się w przekonaniu, że zakwasy mogą być jeszcze gorsze niż dzień wcześniej, a to, co napisane jest o czasie dotarcia do schroniska chyba zostało pomylone z tablicami przy wejściu na Mont Everest! 4 godziny do celu!?

Nigdy nikomu już nie uwierzę, kiedy ktoś powie mi, że idziemy w polskie góry na mały spacerek. Taki mały spacerek może trwać czasem 3 godziny, czasem 5 , a czasem nigdy się nie kończy! Wtedy wyciągam aparat i czuję się jak w niebie. Jednak pomimo tego, polskie góry są niesamowite. Choćby dlatego, że znam ludzi, którzy na takie małe spacerki, (chociażby na Giewont) wchodzili w klapkach- sandałkach na obcasie.

2

Smaki z Polski

8_1

Polskie góry są niesamowite również dlatego, że oscypki, scypki i inne ‚ypki’ nie są już zwykłymi serami. One idą duchem, a raczej z dymem czasu, bo coraz częściej można je spotkać w formie tak bliskiej sercu każdego Polaka – przyrządzane na grillu. Jeszcze odrobina konfitury z żurawiny i oscypek można jeść… widelczykiem!

1

6

Każdy ma swój ulubiony górski zakątek, który odwiedza najchętniej. Po latach spędzonych z konserwami i termosem w plecaku, witania Nowego Roku w górskiej chacie, noclegach w schroniskach z nowo poznanymi ludźmi w Sudetach, Bieszczadach, Tatrach, Karpatach czy Karkonoszach, stwierdzam, że najchętniej wracam właśnie w te ostatnie góry. Karkonoskie szlaki przeszedłem wzdłuż i wszerz. Samotnia, Szrenica, Śnieżne Kotły czy Łabski Szczyt to szlaki przyjazne nogom a przede wszystkim mojemu aparatowi.

7

10

11

.

Piotr Zarówny

Więcej zdjęć dostępnych na: LINK

Komentarze