targi Natura Food

Już dziś w Łodzi rozpoczynają się VI Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej NATURA FOOD. Jest to świetna okazja dla wszystkich zainteresowanych zdrowym stylem życia, a także regionalnymi, tradycyjnymi produktami.

Targi są największą tego typu imprezą w Polsce. W zeszłym roku wzięło w nich udział ponad 200 wystawców i 10000 zwiedzających.  Na stoiskach zaprezentowane zostaną oferty rolników, producentów, przetwórców, dystrybutorów oraz firm wspierających. Nie zabraknie również gości z innych krajów Unii Europejskiej takich jak: Wielka Brytania, Włochy, Czechy, a także Węgry, które w tym roku są krajem partnerskim targów.

Imprezy towarzyszące świętu zdrowej żywności

Targi zdrowej żywności

Natura Food czyli targi zdrowej żywności

Wraz z targami Natura Food odbędą się imprezy towarzyszące, wzbogacające imprezę o panele dyskusyjne, warsztaty, prezentacje oraz szkolenia. Jedną z nich będzie Akademia Biokuriera, na której zostaną omówione najnowsze trendy w promocji ekofirmy w Internecie. Swoją obecność zapowiedzieli również przedstawiciele ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Europejskiej, Prezydencji Litewskiej i inni.

Zdrowa żywność i ekologia

Równolegle z targami Natura Food odbędą się II Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO, wzbogacając wydarzenie o pozostałe produkty ekologiczne, takie jak ekokosmetyki, ekoodzież, ekośrodki czystości, czy też wyposażenie wnętrz. Drugą dodatkową atrakcją będzie Festiwal Kawy, Herbaty i Czekolady, podczas którego będzie można dowiedzieć się o nowoczesnych metodach parzenia kawy, spróbować nowych odmian i dokonać zakupów wyjątkowych gatunków.

Ekologicznej biżuteria podczas targów zdrowej żywności? Dlaczego nie!

Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji, wśród których można wymienić konkursy kulinarne, fotograficzne, na najlepszego eko-sprzedawcę, uczestnictwo w ciekawych wykładach, czy też możliwość spróbowania regionalnych specjałów. Rodzice mogą śmiało przyjść ze swoimi pociechami, ponieważ podczas targów zostanie uruchomiona Strefa Ekodziecka. Najmłodsi pod okiem opiekunów będą uczestniczyć w przygotowywaniu ekologicznej biżuterii, papierowych laleczek,  konkursie plastycznym oraz warsztatach Szkoły na Widelcu prowadzonej przez znanego polskiego kucharza Grzegorza Łapanowskiego.

 

Chcielibyście dowiedzieć się czegoś nowego? Skosztować niepowtarzalnych smaków? Nie czekajcie. Targi potrwają do niedzieli, a koszt normalnego biletu zaczyna się od 8 zł, dlatego naprawdę warto skorzystać z takiej okazji.

Komentarze