Duch człowieka a zdrowa żywność

Ser - zdrowa żywność

Odpowiednia dieta może uwolnić nas od problemów związanych nawet z niepłodnością!

Nasz świat pędzi do przodu a nasze życie wraz z nim. Jeśli odejmiemy czas, który spędzamy na pracy, w szkole, na studiach lub przygotowując się do tych zadań niewiele go zostanie. Owszem, żyjemy coraz dłużej, ale chyba wszyscy powoli zaczynamy rozumieć, że niestety starzejemy się coraz szybciej. Co gorsza, często dotyczy to nie tylko ducha ale i ciała.

Jedną z najbardziej dotkliwych chorób cywilizacyjnych, która jest związana z brakiem czasu, to problem żywienia. Kto z nas ma czas przygotowywać zdrowe posiłki? Jak często możemy sobie pozwolić, w sensie finansowym, na coś zdrowego? Czy w ogóle warto to robić?

Zdrowa żywność nie dla białych kołnierzyków?

Większość z tych, którzy pracują w biurach z reguły mogą sobie pozwolić zaledwie na krótką przerwę w ciągu dnia. Kończy się to albo samą kawą, kawą z papierosem, przygotowanym wcześniej szybkim posiłkiem, fast foodem lub zestawem typu jabłko-banan. To nic dobrego z bardzo wielu przyczyn. Żadna praca nie jest warta naszego zdrowia.

Po co zdrowo się żywić? Jedzenie to sposób na dostarczenie naszemu organizmowi odpowiednich składników, których potrzebuje, żeby sprawnie i długo (!) funkcjonować. Braki tych składników różnie się objawiają, ale wiele z nich nie jest przyjemnych. Poza tym wszyscy lubimy dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Odpowiedni wybór produktów ma ogromne znaczenie. Bez niego nie uda się nam być zdrowym, pełnym życiowej energii i po prostu mieć siłę na dobre funkcjonowanie. Odpowiednia dieta pozwoli nam zachować piękne włosy, paznokcie i jędrne ciało. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko pań, zła dieta to również problemy z erekcją.

Albo zdrowa żywność, albo nadwaga

Zdrowa żywność

Naprawdę ktokolwiek wierzy, że „jedzenie” z fast foodów jest smaczniejsze od tego sera?

Co gorsza brak odpowiedniego trybu odżywiania to również problemy z nadwagą, schorzeniami i dolegliwościami ze strony układu pokarmowego itd. W tej kwestii nie chodzi tylko o ilość tego co mamy na talerzu, czy sposób przyrządzania. Jakości, czyli pewności tego, że zjadamy zdrową żywność, nie da się zastąpić. Zjedzenie jednego hamburgera w McDonalds, zamiast dwóch, nie sprawi, że schudniemy, będziemy zdrowsi i pełni energii.

Co to znaczy zdrowa żywność? Mam tu na myśli produkty, które nie są w żaden sposób modyfikowane ani sztucznie ulepszane. Te produkty w których dodaje się zagęszczacze, substancje chemiczne mające poprawić wygląd i smak, ulepszacze i spulchniacze nie są dobre dla zdrowia. Koniec i kropka. Tradycyjna Polska Kuchnia jest na tym oparta!

Zdrowa żywność nie musi być droższa

Między nami mówiąc, nie są też tak smaczne jak produkty przygotowywane w tradycyjny i naturalny sposób. Tych jednak, z uwagi na ich charakter, nie da się produkować w sposób masowy co często sprawia, że ich cena może być wyższa, ale przecież nie musi!

Jak mówił Ludwig Feuerbach: człowiek jest tym co je.

Komentarze