14 października to niezwykła okazja do świętowania. Zachęcam wszystkich nauczycieli do uczczenia szczególnych urodzin. W tym dniu świętujemy Urodziny Książkowego Misia.

Duży udział w zachęcaniu do wzięcia udziału w tym projekcie ma fundacja ,, Cała Polska czyta dzieciom’’. Chciałam się podzielić krótkim sprawozdaniem z tej uroczystości, która odbyła się w mojej klasie.

Zaprosiłam na zajęcia pracowników Biblioteki Publicznej oraz nauczyciela języka angielskiego, który włączył się w tą akcję. Nasz projekt przebiegł w następujący sposób:

  • zajęcia poprowadzone prze Michaela w języku angielskim o misiach z Anglii

.

DSC01599_SzP.

  • warsztaty poprowadzone zostały  przez pracowników Biblioteki pod hasłem ,,Pluszowy miś”

.

DSC01595_SzP

.

  • wykonanie wspólnej książeczki,, Dalsze przygody misia Uszatka” Dzieci indywidualnie rysują wymyślone przez siebie historyjki o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół. Każde dziecko indywidualnie opowiada jaką przygodę przeżył miś. Kartki zostają spięte i książeczka jest wyeksponowana w kąciku czytelniczym

.

DSC01622_SzP.

.

  • zabawa naśladowcza przy piosence,, Mój stary dobry miś”. Dzieci tańczą ze swoimi misiami

.

DSC01608_SzP.

  • zajęcia plastyczno- techniczne,, Ubierz misia” Kolorowanie poszczególnych części garderoby i wycinanie ich. Naklejanie misia i ubranek na kolorową kartkę. Nazywanie części garderoby w języku angielskim

.

DSC01602_SzP.

  • zabawa ruchowa,, Stary niedźwiedź mocno śpi”

.

DSC01591_SzP

.

„Nie obejdzie się bez misia” – tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. Wybór książek o misiach jest spory wymieńmy chociaż kilku niezwykłych misiowych bohaterów. Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Coralgol, Miś Paddington i wielu innych tak bardzo kochanych przez dzieci. Kolejne urodziny dopiero przed nami. Ale już można zastanowić się jak można je uczcić . A jak Wy będziecie świętować Urodziny Książkowego Misia?

Anita Zarówna

zarowna@op.pl

Komentarze