Brzoskwinia, brzoskwinia i jeszcze raz brzoskwinia

Z tego niesamowitego owocu wytwarza się dziś, podobnie jak w dalekiej przyszłości, różnego rodzaju kosmetyki. Służą one przede wszystkim pielęgnacji skóry (odświeżają cerę oraz wygładzają zmarszczki). Z soku brzoskwini produkuje się kremy, mleczka, olejki, szampony oraz mydła. Nawet pestki, po sproszkowaniu, służą podczas zabiegów pielęgnujących skórę. 

Kolejnym zastosowaniem brzoskwini jest… produkcja trucizny. Jej skuteczności jest potwierdzona naukowo, proponuję jednak nie stosować trujących właściwości owocu, i to nawet na teściowej. Ponoć śmierć po otruciu brzoskwinią jest niezwykle okrutna.

Oprócz tego nie wolno zapomnieć, że brzoskwinia jest również niezwykle bogata w beta-karoten oraz błonnik. Zawiera również witamy z grupy B, witaminę C i PP. Jest zatem lekarstwem na wyczerpanie organizmu i z powodzeniem może służyć jako zdrowy „energy drink”.

.

A więc zołza jest bardzo miła. Jest słodka jak brzoskwinia. Ale każda słodka brzoskwinia ma w środku bardzo twardą pestkę.

Sherry Argov – Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

.

Poza tym, brzoskwinia zawiera również magnez, wapń, potas, fosfor, cynk oraz żelazo. Wspiera pracę układu moczowego, reguluje gospodarkę wodną organizmu i pomaga w zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej.

Dodatkowo, zawarta w brzoskwini witamina A wspiera pracę żołądka, zwiększa apetyt i przyśpiesza trawienie. Odtłuszcza i oczyszcza organizm, dzięki czemu jest częstym składnikiem wielu diet. Co ciekawe, w medycynie ludowej, stosuje się również kwiaty brzoskwini: napar z nich pomaga przy problemach związanych z płucami. Brzoskwinia to również sposób na anemię, stres i stany lękowe.

Można chyba powiedzieć, że brzoskwinia to owoc-orkiestra!

.

Komentarze