Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy uczestniczy także w akcji „Szklanka Mleka”. Dlaczego picie mleka w okresie dziecięcym jest tak ważne?

Mleko jest niezwykle ważnym składnikiem naszej diety. Niestety w ostatniej dekadzie szczególnie w Internecie narosło bardzo dużo szkodliwych mitów na temat mleka i jego przetworów. Dzięki akcją takim jak „Szklanka Mleka” możemy te mity obalać a jednocześni dbać o zdrowie młodego pokolenia dostarczając im niezmiernie ważnych składników pokarmowych, szczególnie wapnia który znajduje się w mleku i jego przetworach a jest niezmiernie ważny w okresie wzrostu młodego człowieka.

.

Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy

Grupa klientów którzy czytają etykiety stale się powiększa, co niezmiernie nas cieszy. Fot. Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy

 .

Jakie wg Pana są najczęściej popełniane błędy przez firmy zajmujące się mleczarstwem?

Brak stabilnej polityki. Mleczarnie bardzo chętnie zmieniają swoje cele jeśli chodzi o produkcję. Raz, najważniejsze jest mleko w proszku za chwilę sery żółte to znów twarogi. Powoduje to rozchwianie rynku i brak stabilizacji. Niestety nakładają się na to zjawiska globalne, rosyjskie embargo i nadprodukcja na światowych rynkach na które nie mamy wpływu.

 .

Pana przepis na sukces?

Bardzo chciałbym mieć taki przepis, ale go nie mam i nie sądzę bym kiedykolwiek znalazł jedną receptę na sukces. W przypadku naszej Mleczarni jest to wypadkowa uczciwości, ciężkiej pracy i szczęścia. Dla nas najważniejsza jest korelacja produkt – klient. Chcemy dać dobry, smaczny produkt z którego klienci będą zadowoleni.

.

 Rozmawiała Anna Białka

Komentarze