Weekend mija nieubłaganie, każdy z nas spędził go jak tylko najlepiej można. Miłośnicy koni oraz sztuki i przedmiotów artystycznych, byli zapewne w Poznaniu na MTP. To właśnie tu już od czwartku odbywają się Cavaliada 2013 oraz Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych.

Cavaliada to sport, pokazy i targi.

SPORT – Poznań Cup CSI3 -W są to emocjonujące zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody wpisane do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej rozgrywane w ramach eliminacji Pucharu Świata, w których startują najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy. To jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w Europie Środkowej, a tegoroczna pula nagród wynosi 450 000, 00 PLN.

POKAZY – szereg ciekawych widowiskowo punktów programu, połączonych ze specjalnie przygotowanym programem edukacyjnym (także dla najmłodszych miłośników koni). Specjalnie dla dzieci przygotowany będzie pawilon pod hasłem „Kraina zabaw dla najmłodszych”.

TARGI – największe w Polsce, profesjonalne Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

Na festiwalu sztuki i przedmiotów artystycznych malarze, fotograficy, rzeźbiarze oraz artyści ludowi z całej Polski zaprezentują swoje unikatowe prace.

Dla osób, które cenią sobie dobry smak znalazły się też kramy z przysmakami regionalnymi nie tylko z polski, ale i świata. Portugalskie i greckie wina, węgierskie i bułgarskie przetwory owocowo-warzywne, pierniki, nalewki, sery prosto z gór, kindziuki, suszone i wędzone kiełbasy, litewska słonina, zakwas do żuru, sałatki śledziowe, gzik ze szczypiorkiem, szynki, piwa, soki, rurki z kremem, oleje lniane, rydzowe, rzepakowe, warkocze czosnku, miody i najsmaczniejszy chleb.

Dla portalu Smaki z Polski: Maciej Kasprzak

Fot. Maciej Kasprzak, Nella

Komentarze