Tydzień Aronii 11-15. listopada 2013 na portalu Smaki z Polski!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAListopad to miesiąc szczególny. Właśnie wtedy zbierany jest owoc aronii, jednej z najbardziej niezwykłych, tajemniczych i niesamowicie zdrowych roślin. Portal Smaki z Polski w przyszłym tygodniu przybliży Państwu niezwykłe właściwości aronii. Zdrowa żywność jest jedną z misji naszego portalu, a zatem popularyzacja „czarnego skarbu” jest dla nas bardzo ważna. Każdy kto dba o swoje zdrowie i lubi smacznie jeść powinien zapoznać się z aronią! Tym bardziej, że w Polsce są największe plantacje owocu na całym świecie a rodzimy producenci eksportują aronię nie tylko do państw sąsiędnich ale również do USA, Rosji czy Australii.

Co nas czeka w trakcie Tygodnia Aronii?

Krzew aroniiPortal Smaki z Polski w nadchodzącym tygodniu z dumą zaprezentuje Państwu przetwory z aronii jednego z naszych producentów. Postaramy się przygotować dla Państwa ciekawe zastosowania i opowiemy o smaku takich produktów jak: susz aroniowy, dżem i konfitura aroniowa, sok aroniowy czy bomba aroniowa oraz wiele więcej.

Mirosław Lech, jeden – z pierwszych plantatorów aronii w kraju opowie o historii owocu w Polsce, prowadzeniu gospodarstwa ekologicznego i właściwościach aroniach w rozmowie z cyklu: „Producenci opowiadają”.

Klaudia Bąk, dietetyk, podsunie nam kilka pomysłów i informacji o tym w jaki sposób można włączyć aronię do swojej diety i jakie można z tego tytułu odnieść korzyści.

Oczywiście oprócz powyższych pojawią się również pomniejszy artykuły i rozmowy dotyczące aronii. Proszę również pamiętać, że także w trakcie Tygodnia Aronii pojawiać się będą artykuły ogólne, nie związane z wydarzeniem.

Zapraszamy na Tydzień Aronii!

Nie zapomnij! 11-15 listopada na portalu Smaki z Polski! Tydzień Aronii czyli zdrowa żywność w niecodzienny i niezwykły sposób. Serdecznie zapraszamy do codziennego odwiedzania naszego portalu. Z pewnością się nie rozczarujecie!

Zapraszam

Jakub Napoleon Gajdzinski

redaktor naczelny portalu Smaki z Polski

Nie zapomnij też sprawdzić nasze felietonyprzepisygalerię i nie zapomnij rzucić okiem na nasz kalendarz!

800px-Aronia_melanocarpa

Komentarze