Rabarbar

Prawdziwy smak dzieciństwa to rabarbar z cukrem. Warzywo poza pysznym smakiem pozytywnie wpływa na nasz organizm. Ma działanie antynowotworowe, zawiera przeciwutleniacze, jest niskokaloryczny i pomaga w walce z otyłością.

Zastosowanie: Najlepiej smakuje tradycyjnie z cukrem lub w cieście drożdżowym. Jednak dla amatorów domowych trunków polecamy wino z rabarbaru.

 

Rzodkiewka

Jednym z pierwszych oznak wiosny jest pojawienie się rzodkiewek. Te ostre warzywa pozytywnie wpływają na serce, mięśnie oraz mózg. Poza tym wzmacniają odporność organizmu, wspomagają trawienie i są polecane dla osób na diecie, ponieważ zawierają niewiele kalorii.

Zastosowanie: polecamy wiosenną sałatkę z rzodkiewek z dodatkiem jajek, majonezu i szczypiorku.

 

Szparagi

Pochodzą z Europy wschodniej oraz Azji. W Polsce łatwo je spotkamy na terenie Wielkopolski. Sezon na te warzywa trwa od maja do czerwca, więc należy się śpieszyć z ich wykorzystaniem. Szparagi są bogate w witaminę B, C i K oraz składniki mineralne: fosfor, fluor, sód, magnez, wapń i żelazo.

Zastosowanie: Polecamy szparagi w cieście lub estetyczne szparagi z żółtkiem, szynką parmeńska i cebulą.

 

szparagi na wiosnę

Szparagi są dostępne jedynie w krótkim okresie, dlatego warto je spróbować. Źródło: Pixabay

Szczaw

Pospolicie występuje na terenie całej Europy. Znajdziemy go na łąkach oraz wzdłuż rzek. Zawiera dużo witaminy C, a także potas, fosfor i wapń. Roślina była wykorzystywana do celów leczniczych już od czasów starożytnego Egiptu.

Zastosowanie: Najbardziej popularna i polecana przez nas jest zupa szczawiowa, którą jedli już nasi przodkowie w X wieku.

 

Jedzmy sezonowo

To oczywiście tylko wybrane warzywa, które pojawiają się w okresie wiosennym. Warto z nich korzystać nie tylko ze względu na ich właściwości zdrowotne, lecz również na wyjątkowy smak, często niedostępny w innych porach roku. Polska kuchnia i jej produkty są bardzo różnorodne, więc należy się z tego cieszyć i próbować nowych, unikalnych w dany okresie smaków.

 

firma Onix

www.onix.pl

.

Firma Onix, producent ziemniaków, cebuli, buraków oraz włoszczyzny.

Komentarze