Smaki z Polski

Karnawał to czas zabaw, tańców i maskarad!

Już jakiś czas trwa wyjątkowy okres w roku – karnawał. Wszyscy dobrze go znamy, wszak o Polakach różnie się mówi, ale nigdy nie odmówimy nam tego, że lubimy się dobrze bawić. Tak, my Polacy potrafimy się dobrze bawić. Czasami aż za dobrze! Kto pamięta choćby pana posła Ludwika Dorna w ostatniej chwili unikającego zderzenia ze znakiem drogowym lub panią poseł Kruk przechwalającą się swoimi umiejętnościami („umiem coś tam coś tam”) ten wie o czym mówię.

Ale poza światłem reflektorów, tam gdzie nie ma tak wielu dziennikarzy a ludzie nie spędzają czasu na wymyślaniu jak się nawzajem oszukać, odbywa się prawdziwy karnawał. Przecież wszyscy lubimy się dobrze bawić. Ludzie wychodzą na ulicę, śpiewają i tańczą a radości nie ma końca. Duże miasta, mniejsze miejscowości i wsie organizują zabawy karnawałowe i choć czasami niektórzy się wstydzą to przecież „nie o to chodzi jak co komu wychodzi, czasami człowiek musi, inaczej się udusi” jak śpiewał Jerzy Sthur.

Karnawał na portalu Smaki z Polski

Choć wszyscy lubimy się dobrze bawić to mogę się założyć, że nie wszyscy możemy się pochwalić pełną wiedzą na temat karnawału. Smaki z Polski postanowiły przybliżyć choć trochę ten temat i odpowiedzieć na kilka pytań. Do tych należą choćby takie jak: skąd się wziął karnawał? Jak karnawał obchodzoną w przeszłości? Jak z karnawałem radziła sobie kuchnia staropolska? Jak bawią się podczas karnawału w innych częściach świata? Jak bawią się podczas karnawału w różnych częściach Polski? Nie zapomnimy również o przepisach!

Postaramy się sumienne i ze starannością odpowiadać na powyższe pytania. Naszym celem jest przedstawienie karnawału od nieznanej ale jednocześnie niezwykle ciekawej strony. Karnawał wydaje się idealnym tematem na nadchodzące coraz niższe temperatury i zimowe ciemności. Potrzeba nam siły, energii, kolorów i radości. To wszystko znajdziemy w Tygodniu Karnawału na portalu Smaki z Polski!

Serdecznie zapraszam do odwiedzania naszego portal. Zwłaszcza podczas Tygodnia Karnawału.

Jakub Napoleon Gajdziński, redaktor naczelny portalu Smaki z Polski

Komentarze