Już od ponad dwudziestu lat Blues Express wyrusza z Poznania. Po drodze, na każdej stacji bluesowe kapele witane są jak największe gwiazdy światowej estrady! 12 lipca specjalny pociąg rozpoczyna swoją trasę. Zobaczcie jak było w zeszłym roku! To naprawdę świetna impreza dla fanów kolei no i bluesa! 

.

Blus EXPRES 2012 (3 z 8)

To nie tylko dobra zabawa, ale także przypomnienie tradycji związanych z bardzo kiedyś ważnym szlakiem kolejowym.  Od ponad dwudziestu lat specjalny pociąg wyrusza z Poznania zabierając muzyków, i wszystkich którzy kochają dobrą muzykę no i parowozy. Bo tradycyjnie już wszystkie wagony ciągnie lokomotywa parowa.

Blus EXPRES 2012 (1 z 8)

Klimat jest niesamowity, tym bardziej, że na każdej stacji gra inny bluesowy zespół, a trasę można przemierzyć od samego Poznania aż do ostatniej stacji w Zakrzewie. 

Blus EXPRES 2012 (4 z 8) (1)

Stacje, które mija Blues Express to Rogoźno Wlkp. Chodzież, Piła, Krajenka, Złotów i Zakrzewo. 

Blus EXPRES 2012 (5 z 8)

Widownia to nie tylko pasażerowie Blues Express ale również innych pociągów mijających imprezową lokomtywę no i oczywiście Ci, którzy czekają na kapele na poszczególnych stacjach.

Blus EXPRES 2012 (6 z 8) (1)

Na ostatniej stacji w Zakrzewie następuje bluesowa kuliminacja i dopiero wtedy impreza rozkręca się na dobre. Nad jeziorem Proboszczowskim grają zespoły bluesowe z całego świata co czyni Blues Express jednym z największym festiwali bluesowych w Polsce! 

Blus EXPRES 2012 (8 z 8) (1)

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Blues Express znajdziecie na stronie internetowej Festiwalu

.

Zdjęcia: Piotr Zarówny ( więcej zdjęć Piotra Zarównego znajdziesz tutaj

Tekst: Katarzyna Zarówna

 

 

 

Komentarze