Smak potraw to nie tylko dobra jakość produktów, z jakich jest przygotowywana i nie tylko umiejętności kulinarne kucharza. Od dawna mówi się, że jemy również oczami. Estetyka podania i aranżacja stołu to bardzo ważny element udanego posiłku.

Zbliża się czas świąt i najważniejsza rodzinna kolacja w roku – wieczerza wigilijna. Jednak mamy zbyt mało czasu by spokojnie zastanowić się, co i jak podamy w ten wyjątkowy wigilijny wieczór.

Od wielu już lat Nowotomyski Ośrodek Kultury wychodzi naprzeciw wszystkim zabieganym mieszkańcom miasta i za sprawa m.in. swych plastyczek Marii Gawron i Elwirze Wolnej, prezentuje możliwości i pokazuje inspiracje, jakie można czerpać z przygotowanych świątecznie przybranych stołów.

Poniższe zdjęcia przedstawiają zeszłoroczne inspiracje, tegoroczna wystawa „Zaproszenie do stołu” otwarta zostanie 6 grudnia, już dziś serdecznie zapraszamy na relację z tego wydarzenia, przedstawimy państwu fotoreportaż by każdy z czytelników mógł znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Dla portalu Smaki z Polski: Maciej Kasprzak.

Fot. Maciej Kasprzak

Zaproszenie do stołu w minionych latach:

https://www.nok.home.pl/zaproszenie-do-stolu-2012/

Komentarze