Da się zauważyć nagonkę dotyczącą używania zbyt dużej ilości soli. Wskazuje się, że główną przyczyną nadciśnienia, czy problemów z układem krwionośnym jest spożywanie soli. Czy te oskarżenia są słuszne?                    

Manavita sól

Ciągle jednak spożywamy za dużo sodu a za mało potasu. Taka jest dieta przeciętnego Polaka i Europejczyka. Fot. flickr.com

Zdecydowanie tak, i dlatego nadmiar sodu – zawarty w tak zwanej zwykłej soli – w „ Soli Niskosodowej Magdisol „ – został zastąpiony potasem. Wpływ spożywania zbyt dużej ilości soli na stan naszego zdrowia najlepiej ilustrują wyniki badań: m.in. prof. Niny Baryłko- Pikielnej z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie w publikacji „Sód w żywności oraz możliwości i kierunki jego racjonalnego ograniczenia” – a także wspomnianego prof. Andrzeja Śliwowskiego.

.

Wielu lekarzy alarmuje, że sól to biała śmierć. Jednak braliście.Państwo udział w wielu Zjazdach Naukowych Towarzystw Lekarskich, Wystawach i Targach, gdzie produkt uzyskiwał.. bardzo dobre opinie, otrzymując również nagrody i wyróżnienia. Można więc rzec, że nie taka sól straszna jak ją malują?

Tak ale dotyczy to soli niskosodowej, jako że sól w odpowiednich ilościach i proporcjach jest potrzebna dla organizmu, ponieważ utrzymuje równowagę osmotyczną w zewnątrzkomórkowych płynach ustrojowych natomiast jej nadmiar – szkodzi.

.

Nieraz zapominamy przecież, że sól jest niezbędna dla naszego organizmu. Odpowiada przecież za utrzymywanie odpowiedniej kwasowości organizmu, a jej obecność nie tylko ułatwia trawienie, ale również przeciwdziała toksynom w naszym organizmie i pomaga się ich pozbyć. Czy zgadzacie się z tym Państwo?

Ciągle jednak spożywamy za dużo sodu a za mało potasu. Taka jest dieta przeciętnego Polaka i Europejczyka.

Oczywiście, zgadzamy się co do meritum. Proporcje i skład produkowanej przez nas soli, nie powoduje zatrzymywania nadmiaru wody w organizmie, a dodatkowa obecność magnezu sprzyja również wydalaniu metali ciężkich i innych substancji toksycznych z organizmu. Więcej szczegółów znajduje się na naszej stronie internetowej – www.magdisol.com.pl

 

Rozmawiała Anna Białka

Komentarze