1398082_70420896Symbolika zielonego koloru

Kolor zielony to kolor tradycyjnie kojarzony z nadzieją. Zielony ma również uspokajać i wprowadzać równowagę w nasze szalone życie. Jeżeli wierzysz w kreowanie wizerunku firmy lub marki na podstawie kolorów, to używając zielonego będziesz kojarzony ze spokojem.  Według innych teorii, zielony symbolizuje kłopoty emocjonalne i potrzebę skupienia na sobie. Bardziej przemawia do mnie jednak ta pierwsza teoria, zwłaszcza, że mam na sobie zielony sweter :)

A co do ubrań w zielonym kolorze…         

Zielone buty, będą mówić o Tobie: „pragnę równowagi emocjonalnej w układach z rodzicami”. Zielony umiejscowiony gdzieś w okolicach kolan krzyczy ”nie jestem przekonany co do własnej wartości seksualnej! Jestem zakompleksiony i mam zaniedbane układy parnterskie”.

Może dość o zielonych ubraniach…

Zielone słonie, kamyki i mosteczki

Wielką tajemnicą jest dla mnie duża ilość koloru zielonego w polskiej tradycji muzycznej. Mamy do czynienia z czterema zielonym słoniami, z kokardami na ogonach. Ściskając w ręku zielony kamień, możemy wsiąść do byle jakiego pociągu. Na zielonym uginającym się mosteczku rośnie trawka, a w zielonym gaju śpiewają ptaszki. Również Agnieszka Osiecka pisała: „Zielono mi, spokojnie mi”. Oto przykłady:

Mazowsze

Maryla

Zielony mosteczek

W Polsce zielony kolor najczęściej kojarzymy z cudowną zieloną wiosną, budzeniem się do życia, małymi listkami i pączkami na drzewach. Może dlatego tak wiele miejsca poświęcamy zielonemu kolorowi w piosenkach i wierszach? Polska wiosna zachwyca bowiem zarówno kobiety swoimi seledynowymi, oliwkowymi, pistacjowymi, groszkowymi, miętowymi kolorami jaki i Panów po prostu kolorem ZIELONYM.

.

.

Katarzyna Zarówna

źródło: LINK

Komentarze