chochla i wałek prlWidmo krąży po Polsce – widmo Smaków z Polski!

Wszystkie potęgi starego świata kulinarnego połączyły się przeciw temu widmu, sieci sklepów wielkopowierzchniowych i fast foody, producenci sztucznego jedzenia, zwolennicy schabowego z zimniorami i miłośnicy kebabów!

Gdzie są ci co lubią dobrze zjeść, którzy nie byliby okrzyczani przez swych przeciwników za smakoszy z Polski? Gdzie są tacy kebabiści i inni fast foodowcy, którzyby nie rzucaliby nawzajem piętnującego zarzutu bycia smakoszem z Polski zarówno bardziej od siebie zdrowym producentom jak i swym reakcyjnym przeciwnikom!

Historia całej kulinarni dotychczasowej jest historią walk smacznego i zdrowego z szybkim i tanim!

Fast foodowiec i pozbawiony czasu głodny, hodowca i producent zagęszczaczy, dbający o jakość mały regionalny producent i wielki konglomerat przemysłowo-żywieniowy, krótko mówiąc, dbający o smak i zdrowie a ci, którzy sprzedają jedzenie szybkie i tanie pozostawali w stałym do siebie przeciwieństwie, prowadzili nieustanną, to ukrytą, to jawną walkę – walkę, która za każdym razem kończyła się rewolucyjnym przekształceniem kulinariów, lub też wspólnym jedzeniem niskiej jakości niezdrowych produktów.

Dwojaki wniosek wypływa z tego faktu!

Smaki z Polski są już przez wszystkie potęgi kulinarne uznany za potęgę!

Czas już wreszcie, aby smakosze z Polski wyłożyli otwarcie wobec całego świata swój system poglądów, swoje cele, swoje dążenia i bajce o widmie Smaków z Polski przeciwstawili manifest swojego portalu!

W tym celu, Towarzyszki i Towarzysze, wzywamy wszystkich abyśmy wspólnie nakreślili następujący Manifest, który potem opublikujemy! Swe programy piszcie w komentarzach lub wysyłajcie na adres biuro@smakizpolski.com.pl!

Smakosze z Polski!

Do stracenia macie tylko okowy i łańcuchy!

TYDZIEŃ KUCHNI PRL

kartki_prlsArtykuł ma charakter humoryczny! Prosimy wszystko brać w umiarze!

 

Komentarze