Zielony Tydzień 1

Co nas czeka w Zielonym Tygodniu? Zielono na talerzu i w podróży!

Przez cały tydzień będziemy Was przekonywać, że na Waszych talerzach oprócz zielonych warzyw i owoców mogą znaleźć się także zielone desery, drinki i inne przysmaki. Zabierzemy Was również w zieloną podróż do Irlandii, gdzie 17 marca obchodzi się dzień świętego Patryka! Utrzymane w tym irlandzkim klimacie zaskoczą Was Smaki z Ekranu. Nasza ekspert od ziół – Malgorzata Żuczek przygotowała dla Was coś specjalnego, mającego swój początek już w czasach słowiańskich, a wykorzystywane jest dziś przez sportowców jako ‘ naturalny doping’.

Co jeszcze?

Nie mogliśmy się także doczekać wiosennej odsłony kulinarnych pór roku. To właśnie w Zielonym Tygodniu przedstawimy Wam na prawdę wiosenne przepisy, które pobudzą Was do życia. Przygotują je dla Was między innymi Maciej Kasprzak i Jakub Mańkowski. Najlepsza na świecie specjalistka od estetyki kulinarnej – Agnieszka Kaczmarek jak zwykle zaproponuje Wam coś oryginalnego, co pobudzi wyobraźnię, a co najważniejsze – kubki smakowe. Słodkie, zielone desery ma dla Was Katarzyna Dolata, a Michał Nowak już od długiego czasu pracuje nad specjalnymi wyskokowymi przepisami.

Nie zabraknie jednak naszych stałych cykli: już dziś wieczorem Ratomir Wilkowski opowie o „Jarym Święcie”, które odbędzie się 21 marca. Nie ominie Was także kolejna odsłona cyklu: Wielki Świat, Zielony Blat, będzie także Wiesław Kot ze swoimi wspomnieniami z PRL-u oraz Piotr Gajdziński, który zabierze nas w odmęty bajek Polskiej Republiki Ludowej.

Sobota i niedziela to dni wywiadów, i tak też zostanie!

Te wszystkie niespodzianki przygotowaliśmy specjalnie dla Was! Zielony Tydzień czas zacząć!

.

Katarzyna Zarówna

Komentarze