Z czym to się je?

No to jak zwykle: ile kucharzy i kucharek, tyle opinii na ten temat. Warto jednak wiedzieć i pamiętać o tym, że jarmuż podjada się z ochotą w Holandii, Portugalii i Brazylii. Jest przysmakiem w Afryce południowej i wschodnie (czy cesarz Hajle Selasje I jadł jarmuż?). Często podaje się go z mlekiem kokosowym i orzeszkami ziemnymi (sic!). 

W Japonii z jarmużu robi się bardzo popularny sok o nazwie aojiru. W Afryce podaje się go z ryżem, ugali lub fufu, które wytwarza się z kaszy kukurydzianej. Warto także pamiętać, że jarmuż jest składnikiem wielu suplementów diety dostępnych jak świat długi i szeroki!

Jarmuż podaje się również z rybami: łososiem czy pstrągiem. Jest składnikiem sałatek i często podaje się go z kaszami, choćby z kaszą jaglaną. Jednym z najciekawszych zastosowań jarmużu są chipsy! Tak, chipsy lub, jak kto woli, czipsy! Można, po meksykańsku, podawać go jako wkładkę do wrapów czy tortilii. Jarmuż jest również ciekawą podstawą do pesto z makaronem, jeśli ktoś lubi!

Czy próbowaliście już jarmużu z patisonem? To by dopiero było! A tak poważnie: zapraszamy do naszych przepisów na czipsy z jarmużu i kaszy z grzybami i jarmużem!

.

A z czym Wy jecie jarmuż? 

.

Klaudia Bąk

.

 

kale-438964_1280

Próbowaliście już chipsów z jarmużu?

 

 

Komentarze