Sezon na truskawki w pełni i często nie wiadomo co zrobić z ich większą ilością. Aby nie zmarnować owoców najlepiej przygotować przetwory, a jednym z ciekawszych jest nalewka.

Truskawki to jedne z najbardziej popularnych i smacznych owoców. Aby raczyć się ich smakiem przez cały rok niezbędne jest przygotowanie przetworów. Jednym z nich jest oczywiście nalewka, która posiada wyjątkowy kolor i zapach, dlatego zawsze cieszy się powodzeniem na przyjęciach.

Owoce są bogate w fosfor, magnez, potas, wapń i żelazo, a także witaminy B, C i PP. Zawartość bromeliny pomaga pozbyć się cellulitu. Dodatkowo enzymy wspomagają trawienie i ułatwiają spalanie tłuszczu. Obniżają poziom złego cholesterolu i zawierają jedynie 40 kcal w 100 gramach.

.

Składniki:

  • 1 kg truskawek
  • 0,5 litra spirytusu
  • 0,5 litra wódki
  • 300 g cukru

.

Sposób przygotowania:

Owoce oczyścić, pozbawić ogonków, wrzucić do słoika i zalać alkoholem. Odstawić na 3 tygodnie, co jakiś czas potrząsając. Następnie zlewamy alkohol, a owoce zasypujemy cukrem. Odstawiamy w ciepłe miejsce na 2 tygodnie i podobnie jak poprzednio co jakiś czas potrząsamy. Syrop łączymy z alkoholem i przelewamy do butelek. Odstawiamy w chłodne miejsce na 6 miesięcy.

.

Smacznego!

Anna Białka

Komentarze