Zapraszamy na warsztaty serowarsko-chlebowe na Podkarpacie. W dniach 13 – 14 czerwca 2015 roku, w Gospodarstwie Agroturystycznym Farma Albert będziemy warzyć sery i piec chleby na zakwasie.

Tym razem proponujemy warsztaty serowarsko-chlebowe z elementami zielarstwa i kulinariów. W sobotę warsztaty rozpoczną się od warzenia goudy, następnie zrobimy ser koryciński oraz jego „kuzyna” – żuławski ser z ziołami. Warsztaty zakończymy nastawieniem zaczynu na chleb, a w niedzielę przygotujemy domową mozarellę i ser typu oscypek, upieczemy chleb na zakwasie i wyruszymy na łąki oraz do ogrodu, by zebrać pierwsze wiosenne zioła oraz poszukać jadalnych, smacznych i zdrowych…chwastów. W młodych pędach znajduje się mnóstwo witamin i mikroelementów, których o tej porze roku potrzebujemy. Sięgnijmy po nie. Po powrocie na Farmę wspólnie przygotujemy obiad z wykorzystaniem zrobionych wcześniej serów i naszych łąkowo-ogrodowych zbiorów.

.

warsztaty serowarskie

Nie pasuje ci miejsce lub termin? Sprawdż terminy innych warsztatów. Nasze kalendarium: https://akademiasiedliska.blogspot.com/

.

W czasie warsztatów zrobimy także własne masło. Pierwszego dnia zbierzemy śmietanę, drugiego zaś dnia w kieżance (maselnicy) wyrobimy własne świeże i pachnące masło.

Wszystkie sery robimy na podpuszczce mikrobiologicznej – są więc idealne dla wegetarian.

Zrobione podczas warsztatów sery , chleby i masło będzie można zabrać ze sobą do domu celem ugoszczenia rodziny i przyjaciół.

Posiłki przygotuje Pani Natalia Minkowicz – Albert z własnych i lokalnych produktów.

Warsztaty poprowadzi Joanna Włodarska, twórca Akademii Siedliska pod Lipami, dziennikarka kulinarna, szefowa kuchni, serowar i specjalistka od wypieku chleba na zakwasie.

Koszt warsztatów 390 zł wraz z noclegiem i wyżywieniem od osoby.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł od osoby.

W przypadku odwołania szkolenia z powodu braku odpowiedniej ilości osób, zaliczka zostaje w całości zwrócona na podane konto.

.

Kontakt:
Joanna Włodarska
505-061-237
siedliskopodlipami@gmail.com

.

Nie pasuje ci miejsce lub termin? Sprawdż terminy innych warsztatów.
Nasze kalendarium:
https://akademiasiedliska.blogspot.com/

Komentarze